Sharing is caring!

Tenis

RG: Đoković sigurnom igrom do trećeg kola

Novi magazin pre 2 sata  |  Novi magazin
Sigurnom igrom srpski teniser Novak Đoković dobio je na Rolan Garosu meč drugog kola protiv Urugvajca Pabla Kuevasa i plasirao se u treće kolo. Najbolji teniser sveta pobedio je Kuevasa sa 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:4. Meč je trajao nešto duže od dva sata.

U prvom setu Novak je napravio dva brejka, u četvrtom i osmom gemu, a protivnik, koji trenutno zauzima 92. mesto na ATP listi, mu je uzvratio jednom, u trećem gemu. S brejkom prednosti srpski teniser je uspešno priveo prvi set kraju i rezultatu od 6:3 u svoju korist. U nastavku igre Novak je dva puta oduzeo servis Pablu, dok ovom nije nijednom pošlo za rukom da mu uzvrati. Kuevas je u drugom setu osvojio samo dva gema, 6:2 za Novaka. Na startu trećeg seta Djoković